Põrgu idarindel
Põrgu idarindel
Back Cover

“Põrgu idarindel”

12.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949253753 Kategooriad: , , Silt:

Saksa tankitõrjeväelase päevikud idarindel 1941-1943.

Hans Rohti päevikud idarindelt 1941-1943

Neid päevikuid pidas Saksa sõdur, kes osales operatsioonil Barbarossa ja sellele järgnevates lahingutes idarindel, ja neis avaneb erakordselt vahetu pilt Vene-Saksa võitlusest.

Hans Roth kuulus 299. jalaväedivisjoni tankitõrjepataljoni, mis Venemaale tungimise ajal liideti Walther Reichenau 6. armeega. Kirjeldades enda ees avanevaid sündmusi, annab ta edasi ootusärevust ja pingeid ajast, kui sakslased ületasid 1941. aasta juunis Nõukogude Liidu piiri. Kiievi piiramise ajal oli Rothi üksus pideva rünnaku all, kui venelased vastasid esimest korda ülekaalukate jõududega ja püüdsid meeleheitlikult sakslaste piiramisrõngast välja tungida. Pärast kohutavat talve, mil tuli rinda pista venelaste piirituna näivate reservidega, asub tema üksus 1942. aastal uuesti rünnakule, seekord põhjatiival Gelbi juhtimisel, suundudes Stalingradi peale.

Päevikutes kirjeldatakse rünnakuid ja vasturünnakuid vahetu osaleja pilguga. Roth kirjutas iseendale, et mitte hulluks minna. Ta teadis, et Wehrmachti tsensor ei laseks kunagi tema ausaid ülestunnistusi läbi. Erakordselt paeluvad on tema tähelepanekud ajast, kui 1942. aasta talvel algas Punaarmee vasturünnak ja nende üksus paiknes Itaalia 8. armee kõrval, ja rinnet tugevdama saadetud saksa üksuste reaktsioonist.

Rothi kolm päevikut avastati palju aastaid pärast tema kadumist. Need olid varjul tema venna kodus.

Rothi pärand avab vahetu pealtnägija ülimalt huvitava jutustuse kohutavast sõjast idarindel.

Tootja

Christine Alexander, Mason Kunze

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

235

Kirjastus

Ersen

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

247

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Age Kullerkupp

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Põrgu idarindel””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.