Back Cover

“Põhjamaa-Tartumaa talud 1582-1858 I-IV. 4 raamatut”

29.90

1 laos

Teatmik

Käesoleva teatmiku abil on võimalik saada teavet Põhja-Tartumaa talude ja külade kohta kolme sajandi vältel. Selles kajastub talude tekkimine, jagunemine ja kadumine, talunimede muutumine, nende lõplik valjakujunemine ja levik, samuti ka külade suuruse ja koosseisu areng.
Teatmik on mõeldud kasutamiseks ajaloolastele, arheoloogidele, keeleteadlastele, aga ka kodu-uurijatele. Ühe piirkonna talude ja külade detailne ja süstematiseeritud käsitlus peaks pakkuma võrdlusmaterjali naaberalade uurijatele ja olema eelduseks kogu Eesti talusid hõlmavate üldistavate tööde ilmumiseks. Vaid siis, kui on olemas eri piirkondade talusid ja külasid käsitlevad detailsed uurimused, on võimalik kindlaks teha siinse asustusloo üldisi seaduspärasusi, kogu Eestile iseloomulikke jooni ning selgitada piirkondlikke erinevusi.
Teatmik kujutab enast n.ö. töödeldud allikapublikatsiooni. Originaalallikate andmed on siin esitatud süstematiseerituna. Perioodide kaupa on ühe talu kohta käivad andmed püütud kokku viia ja sellisel kujul ka esitatud.
Käesolevas teatmikus on käsitlemist leidnud viie Põhja-Tartumaa kihelkonna – Laiuse, Maarja-Magdaleena, Palamuse, Torma ja Äksi – talud. Seega on tegemist Põhja-Tartumaa keskosaga, mida tunneme Eesti ühe omanäolise maastikulise alana – Vooremaana. Käsitlusest on välja jäänud Kursi ja Kodavere kihelkond ning Avinurme piirkond ja rannakülad.

Tootja

Ülle Liitoja

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

900

Kirjastus

Tartu Ülikool, Eesti Ajalooarhiiv

Ilmumisaasta

1992

Lehekülgi

830

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Põhjamaa-Tartumaa talud 1582-1858 I-IV. 4 raamatut””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga